eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Policjanci z Gryfina na podium

Autor: KPP w Gryfinie

Sierż. Adam Bujak i post. Artur Celebudzki z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie zajęli II miejsce w Finale Eliminacji Wojewódzkich XIV Edycji Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku"

Przez dwa dni policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego oraz Oddział Prewencji KWP w Szczecinie rywalizowali o miano policyjnego patrolu roku. W finale eliminacji wojewódzkich udział wzięły 23 patrole. Jak tłumaczą funkcjonariusze, turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo - interwencyjną.  Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

W trakcie zawodów rozegranych zostało kilka konkurencji: sprawdzian wiedzy zawodowej, strzelanie sytuacyjne, sprawdzian sprawności fizycznej i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Tylko jedna z konkurencji finałowych miała charakter teoretyczny (sprawdzian wiedzy zawodowej) - pozostałe to konkurencje praktyczne, zbliżone do realiów służby patrolowej.

Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców. Szczegółowo klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - sierż. Dawid Kubacki i post. Daniel Machczyński z OPP w Szczecinie

II miejsce - sierż. Adam Bujak i post. Artur Celebudzki z KPP w Gryfinie

III miejsce - st. sierż Paweł Tomaszewski i post. Tomasz Kasza z KPP w Sławnie

Teraz policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca reprezentować będą nasz garnizon w finale ogólnopolskim zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się we wrześniu.

Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie insp. Andrzej Stechnij pogratulował i podziękował policjantom oraz  życzył im powodzenia  podczas codziennej służby a także sukcesu w finale ogólnopolskim turnieju w Słupsku.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu