eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfińscy policjanci rozdali trzy razy po 50+

Jednego dnia dwie osoby przekroczyły dozwolona prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Dwa dni później kolejna osoba.

 

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie trwają wzmożone kontrolne w zakresie ujawniania kierujących pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji i wypadków drogowych, których skutki są bardzo poważne. Dlatego funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie jako jeden z priorytetów stawiają sobie zmniejszenie ilości wykroczeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci gryfińskiej drogówki nie odpuszczają osobom, które mają "ciężką nogę". W dniach 29 lipca oraz 01 sierpnia zatrzymali oni dwa prawa jazdy za tzw. 50+, czyli za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie inaczej było w miniony piatek oraz poniedziałem, z tym że w piatek ujawnili oni aż dwie osoby które "pędziły" po ulicach naszego miasta.

Pierwsza kontrola dnia 08.08.2020 roku miała miejsce około godziny 15:35 kiedy to 65 letni kierujący pojazdem marki VW przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym o 59 km/h. Kolejny mężczyzna, 34 letni kierujący BMW, tego samego dnia około godziny 17:20 przekroczył prędkość, równiez na obszarze zabudowanym, aż o 64 km/h. 

Natomiast trzecia kontrola w stosunku do 26 letniego kierującego miała miejsce dnia 10.08.2020 roku około godziny 17:50, kiedy mieszkaniec powiatu gryfińskiego rozpędził swojego VW do 102 km/h. 

Zgodnie z art 135 ust. 1 pkt. 1a lit. a Ustawy Prawo o Ruchu Drogowych, kierującym zatrzymano prawo jazdy, zostali również ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

We wszystkich powyższych przypadkach policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem oraz wszytkie przekroczenia dozwolonych prędkości miały miejsce w Gryfinie na ul. Pomorskiej.

W związku z powyższym apelujemy do Państwa o przestrzeganie ograniczeń prędkości, w szczególności na obszarze zabudowanym!

 

Materiał dostarczony przez KPP

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu