eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Policjant po służbie zatrzymał podpalacza

Asp. szt. Jacek Jakubik, Kierownik Referatu Dochodzeniowo Śledczego Komisariatu Policji w Chojnie, podróżował swoim prywatnym samochodem drogą pomiędzy miejscowościami Lisie Pole – Nawodna. W pewnym momencie zauważył na poboczu pojazd marki Renault oraz młodego mężczyznę, który to biegł przez pobliskie pole.

 

- Mężczyzna ten wsiadł do swojego pojazdu po czym szybko ruszył w kierunku miejscowości Nawodna. Gdy asp. szt. Jakubik podjechał bliżej oraz spojrzał w kierunku z którego biegła osoba zauważył palącą się prawą ścianę sterty ułożonej ze słomianych balotów. Policjant niezwłocznie udał się za pojazdem.

W miejscowości Nawodna funkcjonariusz zauważył jak pojazd wjeżdza na jedną z posesji, po czym wysiada z niego młody meżczyzna oraz nerwowo zamkna bramę wjazdową. Wtedy to asp. szt. Jakubik natychmiast zatrzymał swój pojazd, podbiegł do posesji na której znajdował sie mężczyzna, okazał legitymacje służbową oraz wydał polecenie by ten się zatrzymał. Młodzieniec początkowo był zaskoczony. Policjant wyjaśnił o co chodzi. Po chwili mężczyzna przyznał sie do podpalenia sterty lecz nie potrafił powiedzieć dlaczego to zrobił.

O podjętych czynnościach oraz o podpaleniu Kierownik Referatu Dochodzeniowo Śledczego niezwłocznie poinformował dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnie, który to zawiadomił odpowiednie służby, a także skierował na miejsce załogę Policji w celu przetransportowania sprawcy podpalenia do KP w Chojnie. 22 letni mężczyzna został zatrzymany, natomiast w danej sprawie toczy sie postępowanie - czytamy w komunikacie KPP Gryfino.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu