eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Polski aktor w niemieckiej sztuce

Teatr Uckermärkische Bühnen Schwedt zaprasza na polskojęzyczną premierę spektaklu „Krótka historia mojej triumfalnej porażki”, który powstał w ramach jednego z przejawów działalności instytucji - mobilnego teatru prezentującego zazwyczaj monodramy poruszające tematy ważne i interesujące dla młodzieży

Michał Kuczyński, aktor teatru UBS i od niedawna mieszkaniec Gryfina, przygotował wraz z autorem i reżyserem Fredem Apke przedstawienie „Krótka historia mojej triumfalnej porażki”. Bohater spektaklu jest dwujęzyczny. To otwiera wiele drzwi, ale zanim tak się stanie, można przeżyć wiele porażek. Szczęśliwe dzieciństwo bohatera zamienia się w pasmo niepowodzeń. Polska matka i niemiecki ojciec po rozwodzie w zbyt małym stopniu troszczą się o syna. Zdzisław Krautmann szybko opuszcza dom rodzinny i szuka swojej życiowej szansy. Pragnie śpiewać, ma talent, a muzyka nie zna granic. Spotyka Selmę, swoją wielką miłość i nareszcie czuje się szczęśliwy. Jednak każdego dnia musi toczyć walkę o swoje szczęście i sukces. Czy producent muzyczny Xenon chce mu rzeczywiście pomóc, czy też, jak sądzi Selma, po prostu sprzedaje go w sposób typowy dla przemysłu rozrywkowego?

Polskojęzyczna wersja przedsięwzięcia zostanie pokazana w sobotę 25 maja o godz. 17.00 w sali Pobocze w Gryfińskim Domu Kultury. Bilety w cenie 18 zł będą dostępne przed spektaklem.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu