eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pomoc dla Justyny Górki

Autor: facebook

Justyna Górka to 22-letna mieszkanka Chojny. W Gryfinie kończyła szkołę średnią, skąd niektórzy mogą kojarzyć tę sympatyczną dziewczynę. Wczoraj internet obiegła informacja o złym stanie jej zdrowia. Jak donosi jej kuzynka, Justyna przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w Szpitala Klinicznego w Szczecinie

- Początkowo nic nie zapowiadało tragedii. Justyna zaczęła skarżyć się na ból brzucha i wymioty. Jej stan stopniowo się pogarszał, więc zdecydowano o transporcie do szpitala w Gryfinie. Pierwszą operację przeszła 12 lutego, będąc już w stanie krytycznym. Doszło do perforacji jelita grubego, zapalenia otrzewnej oraz zakażenia sepsą. Justyna długo się nie wybudzała, a badanie mózgu wykazało, że przeszła udar – informuje Ewa Duber ,wspominając jeszcze, że dzięki rehabilitacji stan dziewczyny poprawił się w stopniu, który pozwala przetransportować ją do ośrodka, w którym możliwa będzie dalsza intensywna rehabilitacja.

- Mama nie odstępuje Justyny na krok, a jej tato, emerytowany strażak podjął dodatkową pracę, aby choć trochę wesprzeć rodzinny budżet, bo koszty leczenia są naprawdę wysokie. Rodzice w porozumieniu z lekarzami prowadzącymi wybrali ośrodek prowadzony przez fundację Światło, której podopieczną jest Justyna. Koszt pobytu w zakładzie opieki medycznej jest pokrywany przez NFZ tylko częściowo, a pozostałą kwotę rodzina musi zapłacić samodzielnie – dodaje kuzynka Justyny.

Justyna była m.in. wolontariuszem w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Most”, angażowała się w zbiórki typu Góra Grosza, była również zarejestrowana jako dawca szpiku. Dzisiaj sama potrzebuje pomocy.

Jeżeli zechcecie wesprzeć Justynę oraz jej rodzinę, prosimy o wpłaty na konto:

34 1240 4009 1111 0000 4490 9943

z dopiskiem w tytule przelewu „na leczenie Justyny Górki”.

Za każdą pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu