eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pomóżmy Markowi Zielonce!

Marek Zielonka, znany trener piłki ręcznej z Gryfina, od jakiegoś czasu walczy z bardzo poważną chorobą. Jego wychowankowie oraz byli podopieczni postanowili pomóc swojemu byłemu trenerowi.

W efekcie tego, już za niecałe dwa tygodnie gryfińscy kibice będą mogli znowu obejrzeć w akcji wybitnych szczypiornistów, którzy rozegrają mecz w ramach charytatywnej akcji dla Marka Zielonki.

Marek Zielonka znany jest jako człowiek bardzo energiczny, także żywo reagujący na wydarzenia boiskowe trener. Niestety od kilku lat całą swoją energię musi kumulować na walce z nowotworem. Niegdyś obecny był na wielu wydarzeniach sportowych w naszym mieście, dziś nie może sobie na to pozwolić.

- Chcemy pomóc naszemu trenerowi – mówi Zbigniew Podfigurny, jeden z kilku inicjatorów meczu, do którego dojdzie 18 kwietnia. – Zorganizujemy mecz, w którym zagrają byli zawodnicy Energetyka. Ci z roczników 60-tych oraz oczywiście 70-tych. Będą wychowankowie i byli podopieczni Marka. Chcemy zebrać fundusze na schodołaz, czy też podobne urządzenie, które pomoże trenerowi poruszać się, tak by znowu mógł pojawiać się na meczach czy to piłki ręcznej, czy też piłki nożnej – dodaje Z. Podfigurny.

Jako, że pomysł ten zrodził się kilka dni temu, nie było jeszcze czasu poinformować wszystkich byłych zawodników. Ale swój udział chętnie potwierdzają kolejni szczypiorniści. Oprócz Zbigniewa Podfigurnego, na parkiecie zobaczymy także m.in. Aleksandra Woźnicę, Mirosława Mitrowskiego, Jakuba Blejsza, Adama Zielińskiego.

- Zapraszamy na mecz wszystkich sympatyków piłki ręcznej, przyjaciół Marka Zielonki oraz wszystkich mieszkańców Gryfina – mówią zgodnie byli szczypiorniści.

Mecz rozegrany zostanie w sobotę 18 kwietnia, o godzinie 17.00 w sali przy ul. Iwaszkiewicza w Gryfina. Zachęcamy wszystkich, do wsparcia tej akcji. Dla kibiców nie lada gratką będzie także możliwość obejrzenia na parkiecie wielu byłych szczypiornistów Energetyka.

Więcej o tym spotkaniu w przyszłym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu