eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Posłanka z Gryfina pytała premiera

Katarzyna Kotula nie zasypia gruszek w popiele, dobitnie zaznaczając swoją obecność w parlamencie.

Jeżeli ktokolwiek miał wątpliwości, czy zostanie posłanką wieńczy obywatelski wysiłek gryfinianki, pozbawiony został złudzeń. Pani Kasia od samego początku aktywnie uczestniczy w sejmowych pracach. Niedawno zasiliła szeregi Parlamentarnego Zespołu do Spraw Praw Reprodukcyjnych oraz Parlamentarnego Zespółu ds. Polityki Migracyjnej i Integracyjnej.

Wczoraj, tuż po expose premiera Morawieckiego, adresowała do niego kilka pytań. Był to jej debiut na mównicy Sejmowej. Poniżej treść wystąpienia"

„Pani Marszałek, Wysoka Izbo.
- Panie premierze, na koniec swojego dzisiejszego expose poprosił Pan o pomoc Boga, dużo mówił Pan o wolności, ale wspomniał Pan też po raz pierwszy o prawach kobiet. W związku z tym mam pytanie.

- Kogo będzie Pan słuchał, gdy będzie mowa o prawach kobiet? Ultrakonserwatystów z Ordo Iuris, fundamentalistów z Konfederacji czy kobiet od lat protestujących na ulicach?

- Czy zamierza Pan spłacić dług wobec kościoła za wsparcie w wyborach?

- Czy w związku z tym zamierzacie poprzeć i wprowadzić w życie barbarzyński projekt zmuszający kobiety mieszkające w Polsce do rodzenia ciężko uszkodzonych płodów, z wadami letalnymi, co stanowi ponad 95% legalnie usuwanych ciąż?

- Wolność odmieniał Pan dziś tutaj przez wszystkie przypadki. Mówił Pan, że nie można zmuszać drukarza do druku określonych treści. Pytam więc, czy można zmuszać kobiety do rodzenia ciężko uszkodzonych płodów, odbierając kobietom prawo wyboru? Czy na tym ma polegać ta arcypolska wolność? Proszę o jasną deklarację.”

 

Nagranie video z wystąpieniem Katarzyny Kotuli dostępne jest po kliknięciu TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu