eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Powiało, ale noc była spokojna

Mimo groźnie brzmiących komunikatów, jakie RCB rozsyłało wczoraj mieszkańcom naszego powiatu, noc była spokojna.

W godzinach popołudniowych mieszkańcy Gryfina i powiatu otrzymywali na swoje telefony smsy, rozsyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ich treść robiła spore wrażenie:"Uwaga! Wieczorem i w nocy (11/06) bardzo silny wiatr, burze i grad. Lokalnie możliwe trąby powietrzne. Nie chowaj się po drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu". Na szczęście, z komunikatu przekazanego nam przez naszą Komendę Powiatowej PSP wynika, że dla strażaków ta noc była spokojna. Wyjechali w teren raz, do zerwanej linii energetycznej w okolicach Morynia.

Oczywiście wiatr, który przywiało do nas w godzinach nocnych robił spore wrażenie. Nie wyrządził jednak takich strat, jak burza, która noc wcześniej rozpętała się na naszym terenie. Przypominamy o zbiórkach, które dla trójki pań (babcia, mama i dwuletnia córeczka) trwają po tym, jak w wyniku uderzenia pioruna spalił się ich dom w Babinku.

Jedną z nich znajdziecie po kliknięciu TUTAJ.

Dzisiaj kolejny dzień o afrykańskim powabie. Pamiętajmy o osobach starszych, dzieciakach i zwierzakach!

Dla odmiany TUTAJ podajemy jedną z czołowych niemieckich prognoz pogody, wedle której (w okolicach Mescherin) burzowe załamanie pogody ma nastąpić dzisiaj w godzinach popołudniowych. Wystąpią burze, a temperatura spadnie o dziesięć stopni. Poczekamy... zobaczymy ;)

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu