eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Powiat zadbał o niepełnosprawnych. Siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie unowocześniona

W budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przeprowadzono prace, które umożliwią sprawne poruszanie się osobom niepełnosprawnym

Jak informują władze powiatu gryfińskiego, z myślą o nich zamontowano m.in. ruchome siedziska, które pozwolą na zwiększenie przejścia w korytarzu. To nie wszystko. Zakres prac wykonanych w budynku PCPR wprowadza wiele udogodnień dla osób niewidomych i niepełnosprawnych ruchowo.

Przede wszystkim zamontowano plan tyflograficzny-sensoryczny planu obiektu, umieszczono tabliczki brajlowskie, pozwalające na czytanie nazw biur osobom niewidomym i słabo widzącym, a także umieszczono, na podłodze, linie prowadzące wraz z polami uwag.

- Działania likwidujące bariery w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych, to jeden z obszarów działania władz powiatu gryfińskiego - poinformowały jego władze, dodając, że pozyskano na ten cel dofinansowanie z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (w ramach prowadzonego działania w zakresie orzecznictwa o stopniu niepełnosprawności).

Zachęcamy do obejrzenia filmiku, który dostępny jest: TUTAJ.