eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy przełożone

Od 2012 r. cyklicznie odbywają się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy dla uczniów, corocznie poprzedzone eliminacjami, a zwieńczone finałem w Gryfinie. W tym roku odbędzie się on później niż pierwotnie zakładano. Przyczyną jest strajk nauczycieli

Od 2012 r. uczestniczyło w tej imprezie 720 uczniów. Bez wątpienia za jej organizację należą się pochwały dla Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

- Uczniowie są surowo oceniani, ale dzięki temu nie tylko poziom zawodów jest wysoki, ale przede wszystkim osoby młodą są lepiej przygotowani, aby udzielać pierwszej pomocy w praktyce – mówi Łukasz Kamiński, jeden z założycieli GSR.

W tym roku przeprowadzono eliminację w niemal wszystkich gminach naszego powiatu, głównie w placówkach oświatowych, wyłamały się jedynie dwie gminy z południa powiatu. Finał odbędzie się nieco później niż pierwotnie planowano, bo 16 maja, co ogłoszono podczas specjalnie zwołanej konferencji w UMiG Gryfino. Przyczyną jest strajk nauczycieli. Na gryfińskim nabrzeżu w godzinach 10-15 ponad 100 uczniów będzie sprawdzało swoje umiejętności podczas wielu pozorowanych wypadków. Efektowna impreza będzie również gratką dla publiki, która z boku może obserwować wydarzenia.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu