eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Prace na ul. Kolejowej opóźnione

Autor: Kamil Miler

Przebudowa ul. Kolejowej wraz z generalnym remontem „białych schodów” oraz budową windy miała zakończyć się w tym roku. To już pewne, że do tego nie dojdzie. Droga tranzytowa będzie rozkopana o kilka miesięcy dłużej. Skąd takie opóźnienia?

Dużo dzieje się po wschodniej stronie stacji kolejowej w Gryfinie. Firma Dankom rozpoczęła przebudowę ul. Kolejową, która ostatecznie zostanie podniesiona fragmentami o niemal metr, a także kompleksowo wyremontuje „białe schody”. Tuż obok nich pojawi się winda. Za niemal 700 tys. zł postawi ją firma Intereo z Warszawy. Obie inwestycje zlecone zostały przez Gminę Gryfino i zgodnie z umowami miały być oddane do 15 grudnia tego roku. Mieszkańców miasta niepokoi jednak przestój w pracach. Dlaczego prace na ul. Kolejowej stanęły?

- Okazało się, że teren pod jezdnią był mocno uzbrojony we wszelkiego typu media, również te niezinwentaryzowane. Wykonawca kopał ostrożnie, bo nauczony tym, co działo się na innym odcinku ul. Kolejowej, wiedział, że można spodziewać się w tej okolicy wielu niespodzianek pod jezdnią – wyjaśnia Marcin Stawicki, zastępca naczelnika wydziału inwestycji i rozwoju w Gminie Gryfino.

Przedłuża się również montaż windy przy ul. Kolejowej, chociaż tę inwestycję zlecono w ramach innego przetargu. W efekcie opóźnień prace zamiast zakończyć się 15 grudnia potrwają kilka miesięcy dłużej, a ul. Kolejowa pozostanie nieprzejezdna przynajmniej do końca marca.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.