eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Premiera książki o Odrzance już w piątek. Przyjdź i otrzymaj egzemplarz!

Po wielu miesiącach oczekiwań, swoją premierę będzie miała książka o historii Odrzanki Radziszewo. Jak obiecuje radny Zenon Trzepacz, każdy uczestnik otrzyma darmowy egzemplarz!

„Odrzanka jest naszą pasją. Historia piłki nożnej w Radziszewie i Daleszewie w latach 1945-2016” jest efektem ponad rocznych badań przeprowadzonych przez Ryszarda Stefanika i Grzegorza Racinowskiego. Na ponad 200 stronach zawarli oni historię zasłużonego klubu, od jego zawiązania w latach 40-tych aż do czasów obecnych.
- Skupiliśmy się w niej nie tylko na aspekcie sportowym, ale ukazaliśmy też szereg przemian, które zachodziły w regionie. Mamy tu na myśli kwestie polityczne, gospodarcze i przede wszystkim społeczne – komentują autorzy, dodając, że ich wspólna publikacja jest książką o ludziach, którzy w ciągu niemal 70 lat tworzyli klub z Radziszewa.
- To wartościowa pozycja nie tylko dla fanów historii lokalnej, czy  polskiego sportu. Ukazuje bowiem w jaki sposób kształtowało się powojenne środowisko wiejskie na Pomorzu Zachodnim oraz jakie następowały w nim procesy – dopowiada Stefanik i Racinowski.
Spotkanie autorskie, w czasie którego będzie można otrzymać monografię, odbędzie się w piątek trzeciego lutego, o godzinie 17.00 w auli Zespołu Szkół przy ulicy Iwaszkiewicza w Gryfinie. W czasie promocji książki, autorzy opowiedzą m.in. o dziejach klubu, najważniejszych wydarzeniach oraz kluczowych postaciach (zawodnikach, działaczach, trenerach). Następnie zaś rozdadzą egzemplarze swojej pracy wszystkim obecnym.
- W spotkaniu uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani, do czego gorąco zachęcamy – nawołują autorzy. „Odrzanka jest naszą pasją” powstała pod patronatem Gazety Gryfińskiej, portalu historia.org.pl oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej i Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wydawcą publikacji jest gmina Gryfino.