eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Prezentacja i sparing w cieniu kontuzji [GALERIA]

Autor: Kamil Miler

KPR Gryfino zaprezentował drużynę i sponsorów na rozpoczynający się za kilka dni pierwszoligowy sezon. Po niej doszło do sparingu z rezerwami Pogoni, niestety po nim liczba kontuzjowanych graczy KPR zwiększyła się o dwie kolejne osoby. Łącznie z poważnymi kontuzjami pauzować musi aż czterech rozgrywających

KPR Gryfino w tym sezonie zmienia nazwę. Tytularnym sponsorem gryfińskiego klubu została Polska Grupa Energetyczna, która zastąpiła w nazwie klubu firmę Blejkan. Podczas oficjalnej prezentacji sponsorów prezes klubu poinformował, że budżet został spięty dzięki wsparciu wielu sponsorów, część z nich obecna była w hali i zaprezentowana została wspólnie z zawodnikami.

Uroczystość stała na dobrym poziomie, dopisali również kibice, a po niej PGE KPR rozegrał mecz sparingowy z rezerwami Pogoni Szczecin. Mecz z młodymi zawodnikami ze Szczecina był jednostronny, ale przyniósł dwie poważne kontuzje - najpierw znoszono z boiska Mateusza Jurkiewicza, a po chwili Radosława Jarząbka. W drugim przypadku kontuzja jest poważniejsza. Jarząbek dołączył do Rafał Lasko i Jakuba Gackowskiego, którzy również w okresie przygotowawczym doznali poważnej kontuzji kolana.

Mocno osłabiony na pozycji rozegrania PGE KPR przystąpi do rozgrywek ligowych w najbliższą sobotę (18.09) meczem w Płocku z SMS II. W drugiej kolejce zagra we własnej hali. W niedzielę (26.09) o godz. 17.00 podejmie Sokoła Kościerzynę.

Więcej na ten temat przeczytacie w najbliższym wydaniu Gazety Gryfińskiej.