eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Problem halówki. Odwołają rozgrywki?

Przedłużenie obostrzeń wobec amatorskiego sportu skomplikowało sprawy naszych zespołów. Szczególnie widać to po przykładzie Need Finance GLHA

Gryfińska halówka to rozgrywki, które lokalna społeczność traktuje jako wypełnienie sportowej oferty między rundą jesienną a wiosenną. Dlatego też przyjęło się, że GLHA odbywa się między listopadem a marcem. Niewykluczone, że w 2021 roku, na skutek lockdownu, tradycja ta może zostać zachwiana. Organizatorzy ligi nie ukrywają bowiem, że znaleźli się pod ścianą.


- Albo dosadniej, jesteśmy w czarnej d... - mówi Przemek Urbański, który rok temu przejął rozgrywki od ich twórcy, Dariusza Żołnowskiego.

Już XXI edycja halówki okazała się pechowa. Wprawdzie zdołano rozegrać wszystkie kolejki, lecz z dekoracją i oficjalnym zakończeniem uczestnicy musieli poczekać aż do... listopada. Teraz może być jeszcze gorzej.

- Z powodu wprowadzenia obostrzeń a później przedłużenia ich, wypadnie nam łącznie aż sześć kolejek. Tak dużo, bo aby zmieścić się w terminarzu planowaliśmy zagrać też w dwie styczniowe soboty. Okazało się to niemożliwe. Sytuacja wygląda teraz tak, że wracamy 7 lutego i zostaje nam sześć tygodni do inauguracji rundy wiosennej na dużych boiskach. A my musimy zmieścić do tego czasu trzynaście kolejek. Nie wiem jak to zrobimy – przyznaje organizator.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu