eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Protest na Pomorskiej. Mieszkańcy dali szansę burmistrzowi

Zgodnie z zapowiedziami, mieszkańcy i przedsiębiorcy z ul. Pomorskiej wyszli w piątek na ulicę. Jednak tylko na 15 minut.

Niespełna 15 minut trwała akcja protestacyjna, której celem było wymuszenie na władzach Gryfina remontu drogi, na którą mieszkańcy z ul. Pomorskiej czekają już przeszło 20 lat. W zabezpieczeniu protestu brały udział jednostki policji oraz straży miejskiej.
- Rezygnujemy z godzinnej blokady, gdyż żal nam kierowców oraz dzieci jadących do szkół po świadectwa. Liczymy, że nasza akcja da do myślenia urzędnikom i zaczną nas traktować poważnie – mówi Anna Pęciak, z komitetu organizacyjnego protestu.

Kluczowym okazało się środowe spotkanie z burmistrzem, podczas którego Henryk Piłat obiecał mieszkańcom rozpoczęcie prac remontowych we wrześniu bieżącego roku. Decyzja ma zapaść w lipcu, podczas zwołanej w tym celu sesji Rady Miasta.

- Jeśli burmistrz nie dotrzyma słowa i podczas lipcowej sesji nie będzie w naszej sprawie konkretów, wtedy ponownie przeprowadzimy akcję. Tym razem tak, jak zapowiadaliśmy wcześniej – poinformowali protestujący.

Szczegóły dotyczące akcji protestacyjnej znajdą Państwo w najbliższym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu