eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Przedstawiamy zespoły z naszego regionu: Grot Gardno

Kolejnym zespołem z naszej gminy w czwartej grupie A-klasy jest Grot Gardno.

W ostatnich latach mamy do czynienia z trudnym czasem dla drużyn z A-klasy. Otwarcie granic i konieczność wyjazdów zawodowych sprawiła, że zespoły muszą funkcjonowaćć bez wielu kluczowych zawodników. Nie inaczej jest w przypadku Grota Gardno, który musi radzić sobie nie tylko z kontuzjami, ale też emigracją.

Zimą, działaczy i trenera Marcina Pare dotknęły kolejne kłopoty. Zespół postanowiło opuścić bowiem dwóch podstawowych zawodników. Michał Borsuk zasilił Czarnych Lubanowo, zaś Dariusz Zarębski poszedł do Sępa Brzesko. To bardzo złe wieści, zwłaszcza, że mowa o środkowym obrońcy i pomocniku.

Ich brak był widoczny w pierwszej wiosennej kolejce A-klasy. Drużyna z Gardna, mimo, że grała na swoim boisku, wysoko przegrała z Łabędziem Widuchowa. Porażka 5:1 jest tym boleśniejsza, że rywal prezentował dotąd podobny poziom do Grota. Świadczy o tym choćby ligowa tabela.

Problemy kadrowe podopiecznych trenera Marcina Pary widoczne są też w obsadzie bramki. Młody golkiper Grota nie zanotował w sobotę udanego debiutu, mając udział w czterech z pięciu straconych bramek.

Porażka, choć nie dostarcza powodów do dumy, nie wydaje się zmieniać czegokolwiek w nastawieniu obozu z Gardna. Jak od początku sezonu przyznaje bowiem szkoleniowiec, Grot nie ma ambicji związanych z awansem. Co prawda mowa o ekipie, która w poprzednim sezonie poznała smak Regionalnej Okręgówki, lecz sytuacja kadrowa i polityka klubu nie wywierają presji wyniku.

Dlatego też należy spodziewać się spokojnej wiosny w wykonaniu naszego A-klasowca. W takich przypadkach często dochodzi też do ogrania klubowej młodzieży na przyszłe lata. Nigdy bowiem nie wiadomo co przyniesie przyszły sezon. W przypadku masowych powrotów możliwa jest nawet walka o wyższe cele.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu