eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Przemek Augustyniak brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Gryfinianin, Przemysław Augustyniak stanął na podium zawodów World Para Aathletics Grand Prix oraz 47 Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski 2019

- Zdobyłem brązowy medal w biegu na 5000 metrów. Czas 17 minut i 8 sekund to mój rekord życiowy na bieżni. Przegrałem tylko z Mistrzem Europy z 2016 roku i wicemistrzem Europy z Berlina sprzed roku – wylicza 29-latek, startujący w kategorii niewidomych i niedowidzących.

Był to dla niego pierwszy start w zawodach na stadionie.

- Dotąd brałem udział jedynie w biegach ulicznych. To dla mnie nowe doświadczenie – ocenia 29-latek, który zaczął biegowe treningi w 2015 r. Jak przyznaje, zainspirowały go dwie rzeczy.

- Kilka zbędnych kilogramów i zdjęcie ojca koleżanki, po jednym ze szczecińskich półmaratonów. Pomyślałem sobie, że skoro starszy pan może, to czy ja nie dam rady? – zdradza Augustyniak, który ma na koncie solidną liczbę „ulicznych występów”.

Najwyżej ceni sobie zajęcie pierwszego miejsca na 5 kilometrów podczas „Polickiej Piętnastki” oraz trzecie miejsce Open na półmaratonie w Bydgoszczy (900 startujących).

- Do tego dwa razy z rzędu wygrałem klasyfikację osób słabowidzących podczas Cracovia Półmaratonu (2017, 2018) i kilka drugich miejsc w szeregu zawodów dla niepełnosprawnych, jak na 10 km w Gdańsku, podczas nocnego półmaratonu praskiego, czy Orlen Warsaw Marathon 2019 – wylicza gryfinianin, który w tym roku zaliczył debiut w maratonie.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu