eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Przemek Baszak bije rekord i pomaga Hani. Przejechał już 110 km

W dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej szeroko piszemy o trwającym właśnie wyczynie gryfinianina – Przemek Baszak postanowił pobić swój życiowy rekord przejechanych rowerem kilometrów jednego dnia. Plan jest taki, aby pokonać odcinek o długości ok. 350 jednego dnia. Wyruszył z Bogatyni do Gryfina ok. 6 godzin temu. Mamy pierwszy meldunek Przemka z trasy…

Przez pięć pierwszych godzin Przemek pokonał ponad 110 kilometrów. Jak poinformowały nas osoby, które mają z nim kontakt – warunki atmosferyczne nie są sprzyjające.

- Podobno mocno wieje, a Przemek jedzie pod wiatr. Przekazał mi, że nie jest łatwo – mówi Daniel Guz, który promuje akcję charytatywną na rzecz chorej Hani. To właśnie dla niej jedzie Przemek, który za każdy pokonany kilometr wpłaci na rzecz Hani jedną złotówkę.

Przemek zamierza spędzić na rowerze 15-16 godzin, w skrajnie optymistycznym scenariuszu zakłada nawet 24-godzinną jazdę.

- Ma na sobie koszulkę Gryfina. Zainteresowałem jego akcją media w Bogatyni oraz lokalne radio na Wyspach Brytyjskich, jest więc o tym głośno – mówi D. Guz.

Trzymamy kciuki za Przemka. W Gryfinie powinien być wieczorem. Jeśli tylko napłyną do nas kolejne informacje z trasy – napiszemy o tym.

 

Więcej o akcji Przemka na stronie wydarzenia (Facebook):

https://www.facebook.com/events/617756528864107/

 

Więcej o zbiórce dla Hani:

https://www.siepomaga.pl/haneczka?fbclid=IwAR31W2JHLnXl7uSLf_bgODMwfLXbuKhdJxYAAMF72i6AzazJ0qBWuUvFRZM

 

---

AKTUALIZACJA, godz. 14.30

Przemek pokonał ponad 140 km. Do celu pozostało ok. 200.

- Wieje tak, że czasami ledwo jadę, piękny dramat - pisze na swoim koncie FB P. Baszak.

___

Aktualizacja, godz. 18.40

Przemek jest w pobliżu Słubic. Do Gryfina pozostało mu ok. 130 kilometrów. Jak mówi, przez silny jedzie wolniej o 30-40%. Jeśli uda mu się dojechać do Gryfina, powinien być na miejscu około północy. 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu