eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.
Advertisement

Przypominamy - dzisiaj Dzień Babci. E. Minkwitz: wnuczęta to moje tabletki na życie

Elżbieta Minkwitz ma 65 lat i twierdzi, że od 11 lat jest najszczęśliwszą babcią na świecie. Mieszka w Gryfinie i tutaj też można ją czasem spotkać z całą gromadką wnuków. Pełna pozytywnej energii kobieta opowiada, skąd czerpie radość i siłę do życia

Ile ma pani wnucząt?
E. Minkwitz: Czworo. Jedenastoletnie bliźnięta: Kamila i Mateusza, dziesięcioletnią Maję i trzyletniego Mikołaja. Kocham ich wszystkich nad życie. Jestem szczęśliwą i jednocześnie szaloną babcią, tak przynajmniej twierdzi część osób spotykających mnie z całą gromadką. Ostatnio spacerowałam z trójką na rowerach i najmłodszym w wózku.

Skąd w pani tyle pozytywnej energii?
- Przede wszystkim nie oczekuję, że wszystko w życiu będzie piękne. Wiem, że na pewne sprawy nie mamy wpływu i godzę się z tym. Biorę życie takie, jakie ono jest. Nie lubię rozmawiać o lekach, o chorobach. Jak mnie coś boli to rozchodzę albo siadam na rower. Nie poddaję się słabościom. Najlepsza rada na dobre i szczęśliwe życie to nie narzekać, nie marudzić. Cieszyć się z każdego dnia, z tego, że można wstać z łóżka. Trzeba przyjmować to, co przynosi każdy dzień. Nie nakręcać się niepotrzebnie. To nie mój styl.

 

Cały wywiad w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu