eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Przywrócono rozgrywki młodzieżowe. Dorośli wciąż czekają

Jak zakomunikował wczoraj Minister Zdrowia, rząd zezwala na ponowne otwarcie stadionów. Ma ono nastąpić od początku przyszłego tygodnia. Nie jest to jednak jednoznaczne z powrotem rozgrywek amatorskich (od 4.ligi w dół)

Chociaż konferencja ministra zdrowia miała miejsce w środę, nie wszystkie kwestie, które poruszył są jasne i klarowne. Zgodnie z jego rozporządzeniem, od 19 kwietnia nastąpi otwarcie sportu na świeżym powietrzu. Od poniedziałku, jednocześnie na boisku przebywać będzie mogło 25 osób. Umożliwi to powrót piłkarskich rozgrywek. Sęk w tym, że wciąż nie jest wiadome, które ligi będą mogły grać.

 

- Zgodnie z wczorajszym komunikatem, zajęcia oraz współzawodnictwo dzieci i młodzieży zostanie wznowione przy zachowaniu określonych zasad bezpieczeństwa - przekazały dziś władze Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, odnosząc się też do dorosłych.

 

Tu na odpowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać.

 

- Aktualnie oczekujemy na interpretacje prawną wszystkich niejednoznacznych treści, zawartych w Rozporządzeniu z dnia 15.04.2021 r. Kluczowe informacje przekażemy niezwłocznie, za pośrednictwem naszych kanałów informacyjnych. Głęboko wierzymy w rychły powrót do współzawodnictwa, wszystkich seniorskich klas rozgrywkowych - czytamy w komunikacie.

 

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.