eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Rafał Mucha zostaje posłem i od razu atakuje Tuska!

Rafał Mucha będzie posłem i to już w przyszłym tygodniu
Rafał Mucha będzie posłem i to już w przyszłym tygodniu

Dzisiaj w programie „Rozmowy pod krawatem” w Radiu Szczecin gryfinianin Rafał Mucha ogłosił swoją decyzję: przejmuje mandat poselski po Joachimie Brudzińskim! Nasza gmina po wielu latach przerwy będzie miała swojego przedstawiciela na Wiejskiej

 

Po zdobyciu mandatu europosła przez Joachima Brudzińskiego, jego miejsce w sejmie zająć miała osoba z największą liczbą głosów z listy PiS, która nie uzyskała mandatu podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. W pierwszej kolejności padło na Halinę Szymańską. Niedawno jednak ogłosiła, że nie zostanie posłem na ostatnie cztery miesiące tej kadencji. Kolejnym na liście był Rafał Mucha, który dość długo się wahał, ale dzisiaj ogłosił, że przyjmie mandat posła!

- Myślałem o tym od jakiegoś czasu, może nie codziennie, ale myślałem. To dość poważna decyzja i trzeba było chwilę pomyśleć i porozmawiać na gruncie politycznym i prywatnym. Ona dużo zmienia w moim osobistym życiu. Ale wiąże się też z pewnymi zobowiązaniami, jakie zaciągałem u wyborców, startując cztery lata temu z listy PiS – mówi Rafał Mucha na antenie Radia Szczecin.

Prawdopodobnie przestanie pełnić funkcję dyrektora w ZEDO.

- Będę zarabiał mniej, ale to wciąż są pieniądze, za które można żyć godnie. W swoim życiu miałem różne wynagrodzenia, ale pieniądze to nie wszystko. To niewątpliwie wyzwanie dla mnie. Żona rozumie, że dziś czasy mamy takie, że nie zawsze da się pracować blisko w domu. Starsza córka też ma świadomość, jak wygląda rzeczywistość. Natomiast moje młodsze dziecko nie jest zadowolone z tego, że nie będzie mnie choćby wieczorami w domu. Ma 7 lat – mówił R. Mucha w Radiu Szczecin.

Na pytanie prowadzącego program, czy przyjęcie mandatu posła to swego rodzaju kampania wyborcza pod kątem wyborów do parlamentu, które odbędą się za kilka miesięcy gryfinianin odpowiedział:

- To chyba nie do końca o to chodzi. Bo co prawda politycy mają zwyczaj mawiać, że kampania wyborcza zaczyna się dzień po wyborach, ale trzeba się skupić na tym, co można jeszcze przez te cztery miesiące zrobić. Przed podjęciem decyzji przeprowadziłem szerokie konsultacje. Głównie w PiS. Zdecydowana większość odpowiedziała, że trzeba wykorzystać ten czas – powiedział R. Mucha na antenie Radia Szczecin.

Pojawił się również watek czysto polityczny.

- Nie do końca rozumiem udział pana przewodniczącego Tuska w bieżącej polityce w Polsce - powiedział Mucha.

- A co się panu nie podobało w gdańskich obchodach - zapytał prowadzący Przemysław Szymańczyk.

- Bieżące nawiązania na zasadzie, kto tu jest lepszy, a kto gorszy. Kogo należałoby pogonić z tej sceny politycznej. Chyba nie o to chodzi. Nie przy takich uroczystościach taka polityka i nie tego rodzaju, nie tego formatu politycy powinni się tym zajmować - stwierdził Mucha w programie Radia Szczecin.

Zaprzysiężenie nowych posłów prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu