eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Rondo Niepodległości w Gardnie?

Autor: Tomasz Obacz

Mieszkańcy Gardna chcą nadać imię rondu, które znajduje się w ich miejscowości. Wpadli na pomysł, aby z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj w ten sposób upamiętnić to wydarzenie

W gryfińskim magistracie został złożony wniosek o nadanie nazwy rondu w Gardnie. Podpisało się pod nim osiem osób, ale jak informuje jeden z wnioskodawców, popierających ten pomysł jest znacznie więcej. Wnioskodawcy chcą, aby rondo w Gardnie nosiło nazwę „Rondo stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską”.

- Możemy w ten sposób upamiętnić stulecie odzyskania niepodległości oraz zadbać o miejsce, które osoby wjeżdżające do naszej gminy zjeżdżając z drogi S3 widzą jako pierwsze – mówi Tomasz Namieciński, jeden z wnioskodawców.

Zdaniem osób popierających ten pomysł, rondo w Gardnie jest swego rodzaju wizytówką naszej gminy. Zadbanie o nie poprawiłoby znacznie estetykę tego miejsca oraz pozwoliłoby uczcić ważną datę na kartach historii naszego kraju.

- Najlepiej by było, gdyby do uroczystego nadania nazwy doszło w listopadzie. Na pewno w tej sprawie odbędą się jeszcze konsultacje społeczne i gmina będzie musiała porozumieć się z ZZDW, które jest zarządcą drogi – podkreśla T. Namieciński.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu