eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Rower Kross Trans 2.0 wygrał pan Przemek

Cykl czterech „Familiad rowerowych”, czyli wycieczek po gminie Widuchowa zakończył się w niedzielę 24 października. Dodatkowo tego dnia świętowaliśmy Światowy Dzień roweru. Poniżej cały komunikat organizatora

Każda edycja miała swój temat. Pomysłem na finał była „Rowerowa gra terenowa”. Drużyny odszukiwały punkty na mapie i po dotarciu na nie rozwiązywały zadania.

Na starcie pojawiło się 11 zespołów. Punkty znajdowały się w różnych miejscach np. w remizie należało rozwiązać zagadki z pierwszej pomocy i znajomosci sprzętu strażackiego, w urzędzie gminy dopasować pieczątki, na boisku Łabędzia pozbierać piłki na czas, a na tarasie widokowym zrobić „crazy selfie”.

Ze wszystkich ekip najlepszą okazały się „Kraby”: Marek Magadzia z córką Olą (19 pkt., 1h 18 min.) Drugie miejsce rodzina Winników: Gosia, Justyna, Wojtek i Daniel (17 pkt. 1h 37 min.).  Trzecie miejsce przypadło „Szalonym wilczycom” (17 pkt. 1h 52 min.)

Wszystkie drużyny otrzymały zestaw podarunkowy ( akcesoria rowerowe, materiały promocyjne) wzbogacone o nowe publikacje wydane przez Powiat Gryfiński. Dla uczestników przywiozła je wicestarosta Ewa Dudar, która powitała rowerzystów z wójtem gminy Pawłem Wróblem. Organizatorzy przygotowali także poczęstunek: furorę robiła wypiekana na miejscu pizza.

Główną atrakcją było losowanie roweru wśród osób, które wzięły udział we wszystkich czterech familiadach. Szczęście dopisało panu Przemysławowi Cichemu. Wygrał rower Kross Trans 2.0. Fundatorem była firma Dar-Pol z Gryfina. Dziękujemy współorganizatorom: Nadodrzańskie Klimaty, OSP KSRG Widuchowa, Łabędź Widuchowa i zapraszamy wiosną na kolejne familiady!