eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Ruszył remont 1 Maja. Nie przejedziecie

Gminne i powiatowe struktury zwarły szyki we wspólnym dziele przywrócenia jednej z kluczowych ulic Gryfina jej dawnego blasku.

Wyłoniony wykonawca, firma Dankom, energicznie zabrał się do pracy. Od wczoraj ciężki sprzęt przypomina adoratorom akcji #zostanwdomu o tym, że na pandemii świat się nie kończy. Zapewne budowlany łomot o wczesnych godzinach porannych nie jest ukochanym soundtrackiem gryfinian, ale w dobie snucia apokaliptycznych wizji, perspektywa inwestowania w przyszły komfort i ład napawa optymizmem.

Ciekawostką rozpoczętych prac jest, że wraz z zerwaniem starej i sfatygowanej nawierzchni bitumicznej, oczom przechodniów ukazała się przedwojenna kostka brukowa, która niegdyś pokrywała ówczesną Fischerstraße. Dzisiaj przetłumaczylibyśmy ją jako ulicę Rybacką. Ciekawe, czy taka opcja bardziej przypadłaby wam do gustu?

Wracając do tematu remontu, 1 Maja jest obecnie nieprzejezdna od skrzyżowania z ulica Kościelną aż do ul. Energetyków. Jeśli macie zamiar wybrać się tamtędy autem na nabrzeże, to... macie zły zamiar ;) Sugerujemy dojazd ulicami: Kościuszki, Piastów lub Bałtycką.

Miłego dnia! Przed nami słoneczny weekend.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu