eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Ruszyły zapisy na PoWsiNogę

„W cieniu kominów” to tytuł drugiej edycji Rajdu Pieszego PoWsiNoga, który odbędzie się w sobotę 1 września. To turystyczne zawody na orientację o charakterze poznawczo-rozrywkowym

Główną zasadą rajdu jest dotarcie w jak najkrótszym czasie do siedmiu miejsc ulokowanych na terenie trzech sołectw: Krajnika, Krzypnicy i Nowego Czarnowa, a także prawidłowe rozwiązanie dodatkowo punktowanych zadań. Trasa zawodów wyniesie około 8 kilometrów, a limit czasu dla każdej drużyny wyniesie 3 godziny. Udział w zabawie jest bezpłatny, a prawo startu mają wyłącznie ekipy od 2 do 5 osób. Tegoroczny rajd odbędzie się pod nazwą „W cieniu kominów” i rozpocznie się na terenie Elektrowni Dolna Odra o godz. 12.00. Dla uczestników pojawi się więc niepowtarzalna okazja, aby wejść na teren podgryfińskiej elektrowni.

Ruszyły już zapisy chętnych do udziału w rajdzie. Odbywają sięga pośrednictwem strony internetowej Gryfińskiego Domu Kultury (TUTAJ). Tam też można odnaleźć regulamin imprezy. Termin zgłoszeń upływa 25 sierpnia, przy czym należy liczyć się z tym, że w przypadku dużej ilości zgłoszeń, nabór zostanie zamknięty wcześniej. Liczba uczestników jest ograniczona i wynosi 25 drużyn.

Organizatorami II Rajdu Pieszego PoWsiNoga są sołectwa Krajnik, Krzypnica i Nowe Czarnowo, Gryfiński Dom Kultury, WOPR Gryfino i Gmina Gryfino. Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino. Rajd finansowo wsparła PGE GiEK S.A.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu