eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Salmonella w gryfińskim żłobku. Bakterię wykryto u dwójki dzieci

U dzieci uczęszczających do żłobka w Gryfinie wykryto Salmonellę. Placówka, przynajmniej na razie, nie zawiesza jednak swojej działalności

Sprawa ujrzała światło dzienne na początku bieżącego tygodnia. Dyrekcja żłobka została wówczas poinformowana przez jednego z rodziców, że wynik badania na obecność Salmonelli u jego dziecka dał wynik pozytywny.

Mowa o dziewczynce, która wróciła z rodzicami z wakacji. Jak usłyszeliśmy, w tym miesiącu przebywała w żłobku przez trzy dni. Krótko, lecz mimo wszystko zakażone dziecko miało w tym czasie kontakt z rówieśnikami.

Dlatego też już we wtorek pozostałe dzieci zostały skierowane na badania na obecność bakterii Salmonelli. Jak udało nam się jednak dowiedzieć, wczoraj potwierdzono kolejny przypadek zakażenia u dziecka z gryfińskiego żłobka.

W środowy poranek wysłaliśmy w tej sprawie kilka pytań do dyrekcji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie, która stara się ustalić źródła zakażenia oraz do dyrekcji placówki, do której uczęszczają zakażone dzieci. Czekamy na odpowiedź.

 

Więcej w kolejnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.