eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Sam uprawiał konopie

Autor: KPP Gryfino

Dwanaście doniczek z konopiami indyjskimi znaleźli gryfińscy policjanci w jednym z mieszkań na osiedlu Górny Taras w Gryfinie. Właścicielem uprawy był 23-letni mieszkaniec Gryfina

Gryfińscy kryminalni potwierdzili uzyskane wcześniej informacje, dotyczące uprawy krzewów konopi indyjskich przez jednego z mieszkańców Gryfina. Policjanci podczas przeszukania mieszkania na osiedlu Górny Taras w jednym z pokojów znaleźli dwanaście doniczek z konopiami indyjskimi o wysokości każda powyżej 1 metra. Ponadto w pokoju, w którym 23-latek uprawiał konopie, znajdował się specjalistyczny sprzęt: butla z dwutlenkiem węgla, wentylacja, programatory czasu, dozowniki z nawozem, a także profesjonalne oświetlenie. Mężczyzna wyjaśnił, że uprawę prowadzi od grudnia ubiegłego roku na własny użytek, a pozostali domownicy o tym nie wiedzieli.

23-latek usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, związane z uprawą konopi. Zatrzymany mężczyzna wcześniej nie był karany Za uprawę konopi indyjskich grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu