eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

San Francisco zamiast Tokio

W ubiegłym tygodniu dobiegła końca rywalizacja pływaków w Tokio. Przez długi czas liczyliśmy, że na olimpijskiej pływalni zobaczymy Pawła Sendyka. Pochodzący z Gryfina zawodnik zakończył jednak przed rokiem karierę. Po zakończonych studiach pozostał w USA

W kwietniu 2020 roku Sendyk zakończył edukację i zgodnie z zapowiedzią, pożegnał się z pływaniem. Uczynił to jednak z przytupem, jako członek drużyny All-American.

- Sendyk, który w zeszłym miesiącu ukończył studia w Cal na wydziale informatyki, był jednym z 46 studentów-sportowców z Dywizji I, którzy zostali zakwalifikowani do akademickich drużyn All-America®  - ogłosił College Sports Information Directors of America (CoSIDA).

- To federacja, która wyróżnia najlepszych sportowców w kraju, przedstawicieli wszystkich dyscyplin, za wybitne wyniki sportowe, połączone z wysoką średnią na uczelni. Aby kwalifikować się do wyróżnienia Academic All-America®, kandydaci muszą mieć co najmniej drugi stopień akademicki i posiadać średnią ocen GPA na poziomie 3,30 lub wyższym – tłumaczy Robert Sendyk.

Aktualnie mieszka i pracuje w San Francisco.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.