eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Sanecka Mistrzynią Polski! Kościkiewicz i Wojciechowski ze srebrnymi medalami

Autor: Julia Sanecka-triathlete

W weekend sporo radości przynieśli nam lokalni kajakarze oraz triathlonistka, którzy podczas Mistrzostw Polski wywalczyli dwa medale!

Julia Sanecka startowała na Mistrzostwach Polski Juniorów w Suszu, gdzie okazała się bezdyskusyjnie najlepsza, wyprzedzając drugą na mecie o 59 sekund.

- Bardzo dziękuję moim trenerom: Monika i Marek Saneccy, bo to właśnie Wy jesteście mózgiem operacji. Duże podziękowania należą się również pani Jagodzie Podkowskiej z Bluberry Health & Diet za czuwanie nad tym, żeby moje ciało jechało na „dobrym paliwie” i bez zbędnych obciążeń. Dziękuję wszystkim którzy trzymali za mnie kciuki i kibicowali, jesteście najlepsi! - napisała zawodniczka Delfa na swoim fanpejdżu.

W tym samym czasie, w Bydgoszczy, trwała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie, gdzie na drugim stopniu podium stanęli Oskar Kościkiewicz i Artur Wojciechowski.

- Chłopaki zajęli drugie miejsce w K-2 na 5000 metrów. To wielki sukces, bo udowodnili, że należą do krajowej czołówki juniorów młodszych – komentuje trener, ciesząc się, że po kilkuletniej przerwie jego podopieczni znów brylują na kajakarskiej mapie.

 

Więcej o obu sukcesach można przeczytać w dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu