eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Sparing przerwany, bo było ciemno

Zaledwie godzinę trwał środowy sparing Energetyka. Spotkanie zostało przerwane na skutek… awarii oświetlenia.


W ostatnim czasie sporo miejsca poświęcono decyzji OSiR-u , który poinformował, że w związku z cięciami nie będzie w stanie udostępniać klubom oświetlenia na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Wyjątkiem od tej reguły miał być wyłącznie 3-ligowy Energetyk. Los okazał się jednak przewrotny, gdyż to właśnie oświetlenie odegrało znaczącą rolę w meczu gryfinian z Dębem.

- W 60. minucie nastąpiła awaria i zrobiło się ciemno. Poczekaliśmy dziesięć minut i wspólnie z trenerem Dębu uznaliśmy, że powinniśmy zakończyć mecz – przyznaje Marek Nikitiński.

Obecni na meczu kibice wątpili w taki scenariusz, zastanawiając się czy OSiR już nawet na Energetyku oszczędza na świetle. Skupmy się jednak na tym co działo się przez te 60 minut…

Do tego momentu utrzymywał się wynik 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Maciej Grąbczewski. Warto nadmienić, ze wbrew podanym przez nas informacjom, w barwach „Energii” wystąpił Patryk Watral.

- Sezon jest długi i Patryk może się nam przydać. Nie można przecież wykluczyć kartek i kontuzji, więc wolę mieć szeroką kadrę. Jestem nim zainteresowany – komentuje Nikitiński, dodając, że jest też w stałym kontakcie z Jarosławem Filiksem z Hetmana Grzybno. Być może wystąpi on w kolejnym sparingu, w którym Energetyk zmierzy się z 2-ligowymi Błękitnymi Stargard Szczeciński. Mecz odbędzie się w sobotę o 11 na boisku przeciwnika.

Energetyk Gryfino – Dąb Dębno 1:1 (1:1)

Energetyk: Horodyski – Chamera, Jeż, Łazarz, Wierzbicki (46.Perske) – Lipka (46.Watral), Adamczak, Piskorowski (46.Nikitiński), Grąbczewski – Aleksandrowicz, Horba.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu