eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Spotkanie z młodopolską poezją

Autor: DOST.

W ostatni czwartek w Klubie Nauczyciela obyło się kolejne spotkanie poetyckie zorganizowane przez Teatr Eliksir działający przy Gryfińskim Domu Kultury.

Tym razem miłośnicy poezji mieli okazję posłuchać w wykonaniu aktorów wielu znanych wierszy najwybitniejszych polskich poetów: Kasprowicza, Tetmajera, Leśmiana i Staffa.

- Poprzednie wieczory poetyckie cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony widzów, dlatego postanowiliśmy kontynuować pomysł cyklicznych i tematycznych spotkań z poezją – mówi Janusz Janiszewski, reżyser i opiekun gryfińskiego teatru.

Wiersze czytały aktorki teatru zrzeszającego studentów Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Tamara Szymańska, Danuta Szydło, Wiesława Glińska i Teresa Smolnik. Oprawę muzyczną przygotował Tadek Wasilewski. - W programie nie zabrakło wykładu na temat poezji młodopolskiej oraz prezentacji multimedialnej ukazującej sylwetki

poetów, przybliżającej malarstwo i sztukę epoki przełomu XIX i XX w. – kontynuuje J. Janiszewski.

Spotkanie zakończył pokaz najnowszego teledysku Tadka Wasilewskiego.

- Na kolejne spotkanie z poezją, tym razem o tematyce kobieco-erotycznej Teatr Eliksir zaprasza na początku marca przyszłego roku – zapowiada reżyser.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu