eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Sprawca potrącenia pod sklepem w Baniewicach złapany!

Sprawdziły się nasze doniesienia dotyczące zdarzenia w okolicy sklepu w Baniewicach. Jak mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji, w listopadzie 2020 roku doszło tam do potrącenia dwóch mężczyzn

" Gdy 16 listopada pod sklepem w Baniewicach zjawiła się karetka pogotowia i policja, nikt nie wiedział co stało się kilkanaście minut wcześniej. Nie było żadnego świadka zdarzenia. Niewiele powiedzieć mogli też dwaj poszkodowani. - Obaj zresztą bardzo cierpieli. Jęczeli i krzyczeli z bólu – opowiadały osoby, które na skutek powstałego zamieszania przybiegły na miejsce zdarzenia. Nikt nie wiedział co się wydarzyło. Gołym okiem widać było jednak, że sprawa jest poważna".

Tak pisaliśmy dwa miesiące temu, gdy doszło do szeroko komentowanego wypadku. Jedna z wersji, które pojawiły się wkrótce po tym, zakładała, że dwaj mężczyźni zostali potrąceni przez nieznanego sprawcę, który nie udzielił im pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak przyznaje rzecznik prasowy gryfińskiej KPP, dochodzenie wykazało, że właśnie ta hipoteza okazała się prawdziwa.

- Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie wypadku drogowego, a mianowicie potrącenia dwóch pieszych uczestników ruchu drogowego, zaistniałego 16 listopada 2020 roku w miejscowości Baniewice - czytamy w komunikacie nadesłanym do mediów.

Co istotne, sprawca został nie tylko namierzony, ale też zatrzymany.

- Mowa o mieszkańcu powiatu gryfińskiego. Usłyszał już zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz odjechania z miejsca zdarzenia tj. o czyn z art. 177 KK w zw. z art. 178par. 1 KK. Ponadto wobec mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Gryfinie, na wniosek Policji, zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Dodatkowo prokurator zatrzymał podejrzanemu prawo jazdy - dopowiada Jakub Kuźmowicz.

 

Więcej w następnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu