eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Starsi utrzymali się w WLJS. Młodsi o krok od spadku

Mimo porażki 1:3 z Salosem Szczecin, juniorzy starsi Energetyka utrzymali się w WLJS. Spaść z WLJM mogą natomiast juniorzy młodsi, których sytuacja prezentuje się tragicznie. Dzisiaj zagrają mecz, być może o wszystko

Po niezbyt dobrej rundzie jesiennej, podopieczni trenera Artura Kujawińskiego zaczęli prezentować się znacznie lepiej.

- Przez kilka lat graliśmy na niższych juniorskich szczeblach. Zetknięcie z WLJS było dla nas trudnym doświadczeniem, ale okrzepliśmy. Stąd progres wiosną - mówił na naszych łamach kapitan drużyny, Wojciech Kosmalski.

Nie często przekładało się to na punkty. Wiosną juniorzy starsi odnieśli tylko trzy wygrane w jedenastu spotkaniach. Okazało się to jednak wystarczające. Już przed ostatnią kolejką zespół wiedział bowiem, że na pewno utrzyma się w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych.

- Chcieliśmy pożegnać sezon wygraną. Prowadziliśmy do przerwy z Salosem 1:0, ale musieliśmy uznać jego wyższość. - mówi Kujawiński, dodając, że bramką z wiekiem juniorskim pożegnał sie Adam Kaberow.

- Przechodzi do piłki seniorskiej, tak jak Wojtek Kosmalski, czy Dominik Gatkowski. Cała trójka grała już jednak w A-klasie, a nawet wyróżniała się w drużynie trenera Łapińskiego. Dzięki współpracy, chłopcy ograli się w seniorach, a juniorzy nie spadli z ligi - wylicza szkoleniowiec.

Znacznie gorzej prezentuje się sytuacja juniorów młodszych. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zespół zamyka tabelę WLJM. Wiosną zdobył tylko cztery punkty, a w niedzielę uległ 0:9 Gwardii Koszalin.

- Graliśmy w zdekompletowanym składzie, od kilku tygodni mamy duże problemy kadrowe - mówi Kujawiński.

To zły omen przed dwoma meczami o wszystko. Dzisiaj o godzinie 18.00 juniorzy podejmą Świt Skolwin. Z kolei w niedzielę udadzą się do Choszczna. 

- Zarówno Świt, jak i Gavia są w naszym zasięgu, bo to czternasty i piętnasty zespół tabeli. W przypadku obu wygranych, moglibyśmy przeskoczyć obie drużyny i utrzymać się. Sytuacja jest jednak trudna. Tak jak wspominałem, mam dziesięciu zawodników zdolnych do gry. Kontuzje zrobiły swoje i musimy dograć ten sezon licząc na sprzyjające okoliczności - kończy trener.

 

Początek dzisiejszego meczu o godzinie 18.00 w Gryfinie.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu