eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Sukces uczniów z SP 3 Gryfino

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie zajęli drugie miejsce w finale V Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Do udziału w ratowniczych zmaganiach zgłosiło się 65 szkół z naszego województwa. W pierwszym (teoretycznym) etapie konkursu wyłoniono 10 najlepszych drużyn, które w miniony piątek (17.05) przystąpiły do praktycznych zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Uczniów oceniali ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie, ratownicy WOPR oraz funkcjonariusze z referatu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Finał zakończył się uroczystą galą rozdania nagród zorganizowaną w Sali Rycerskiej ZUW. W uroczystości uczestniczyli Wicewojewoda Zachodniopomorski pan Marek Subocz oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie,
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie,
III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów i klas VIII szkół podstawowych. Jego głównym celem było przygotowane młodzieży do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożenia życia oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulujemy uczniom z Gryfina!

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu