eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Szukają chętnych do śpiewania

Ubiegłoroczny przegląd cieszył się sporym zainteresowaniem młodych wokalistów
Ubiegłoroczny przegląd cieszył się sporym zainteresowaniem młodych wokalistówAutor: dost.

Dwa konkursy dla rozśpiewanych dzieci i młodzieży organizuje w kwietniu Gryfiński Dom Kultury. Oba odbędą się w ramach Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Estradowej

Przegląd Piosenki Dziecięcej to propozycja dla najmłodszych solistów, duetów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych (do 9 osób) i wokalno-instrumentalnych (poza rockowymi). Jury wszystkich chętnych oceni w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 oraz 10-12 lat. W Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych może wziąć udział młodzież od 13. roku życia, a uczestnicy zostaną ocenieni w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat i powyżej 19 lat.

Podczas przeglądu powiatowego komisja zakwalifikuje po trzech uczestników każdego z konkursów do przeglądów wojewódzkich, które odbędą się 8 i 9 czerwca w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Spośród laureatów przeglądu wojewódzkiego wybrani zostaną wykonawcy, zespoły (bez względu na kategorie) do konkursu "Talent roku", którego koncert galowy odbędzie się 15 czerwca w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Zgłoszenia chętnych muzyków będą przyjmowane w formie pisemnej pod adresem: Gryfiński Domu Kultury - Pałacyk pod Lwami (ul. Chrobrego 48, Gryfino) lub drogą elektroniczną: [email protected]. Kartę zgłoszenia i regulamin obu przeglądów można odnaleźć na stronie www.gdk.com.pl.

Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Estradowej rozpocznie się w piątek 26 kwietnia o godz. 10.00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu