eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Terminale płatnicze w gryfińskim sądzie

Autor: Anna Sznigir

Od 1 sierpnia br. w Sądzie Rejonowym w Gryfinie udostępniono mieszkańcom urządzenia do bezgotówkowych transakcji opłat sądowych i należności sądowych przy użyciu Samoobsługowych Terminali Płatniczych, można płacić kartą płatniczą.

W budynku sądu przy ul. Grunwaldzkiej 2 i Grunwaldzkiej 8 w pobliżu biura podawczego, na korytarzach zostały ustawione terminale płatnicze, gdzie można nabyć e-znaki sądowe których sprzedaż jest realizowana z wykorzystaniem integracji z platformą e-Płatności Ministerstwa Sprawiedliwości. Terminale płatnicze obsługiwane są intuicyjnie w sposób taki sam  jak obsługa aplikacji w telefonie, co ma  ułatwiać dokonywanie opłat. Możliwość  płatności bezgotówkowych jest uzupełnieniem już funkcjonujących opłat elektronicznych których  można dokonać bez wychodzenia z domu przelewem z własnego konta na rachunek bankowy sądu lub dokonania opłat za znaki sądowe i zapłaty do sprawy za pośrednictwem strony internetowej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości: https://oplaty.ms.gov.pl/.

W najbliższej przyszłości sąd planuje zrezygnować z przyjmowania opłat gotówką z uwagi na niewielkie zainteresowanie tą formą płatności. W razie trudności z obsługą terminala i dokonaniem opłat bezgotówkowych, urzędnicy sądu służą petentom pomocą.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu