eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Tragiczna sytuacja rodziny, która ucierpiała w pożarze w Babinku

Skutki burzy, która nocą dała o sobie znać, okazały się katastrofalne dla trzyosobowej rodziny z Babinka.

Rano pisaliśmy o interwencjach strażaków, związanych z nocną burzą. Wśród wymienionych był pożar budynku mieszkalnego w Babinku. W dziennym świetle sytuacja rodziny, która w nim mieszkała wygląda nie mniej dramatycznie. Opisana została już na jednej z platform internetowych zbiórek pieniędzy:

"Milena wraz z mamą Kazimierą i swoją 2-letnia córką Magdą w nocy z 10 na 11 czerwca podczas burzy straciły dorobek życia. Po uderzeniu pioruna dom stanął w płomieniach. Szczęście, że się obudziły i wybiegły w piżamach z domu, dzięki czemu nic im się nie stało. Do późnych godzin rannych trwała akcja dogaszania dobytku. Obecnie nie mogą wejść do domu po ocalałe rzeczy, ponieważ budynek grozi zawaleniem. Milena pracuje, jest młodą i zaradną dwudziestotrzyletnią samotną mamą, ale ze swojej pensji nieudźwignie wysiłku remontu, a w zasadzie odbudowy domu. Jej 63-letnia mama jest na rencie chorobowej. Wierzą, że są na świecie ludzie o dobrych serduszkach, którzy pomogą im zapewnić dach nad głową, a przede wszystkim że dwuletnia Madzia będzie miała gdzie spędzać beztroskie dzieciństwo. Proszą o wsparcie!"


Pod kliknięciu TUTAJ można wpłacać pieniądze dla tej rodziny.

Z naszych informacji wynika, że Wójt Gminy Banie zaproponował rodzinie doraźny dach nad głową na jednej z okolicznych parafii. Nie dysponuje natomiast żadnym gotowym do użytku mieszkaniem socjalnym. Chętne osoby, by pomóć rodzinie z Babinka, zapraszamy do kontaktu z redakcją: 519 608 345.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu