eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Trwa zbiórka szczoteczek do zębów dla DPS w Nowym Czarnowie

Charytatywna zbiórka, zainicjowana przez Weronikę Pabian, higienistkę z gabinetu Haraś Stomatologia, spotkała się z dużym zaangażowaniem gryfińskiej społeczności.

Nie minęły jeszcze dwa dni, odkąd na profilu facebookowym wspomnianego gabinetu, pojawiła się informacja o prowadzonej zbiórce, a wedle ostatnich doniesień co najmniej dwie trzecie, z planowanej w ramach zbiórki, liczby szczoteczek jest już do dyspozycji pani Weroniki. Docelowo przekazane będą do Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie w najbliższy czwartek, w ramach szkolenia, które pani Weronika będzie tam społecznie realizować.

Więcej o całej akcji dowiecie się z profilu FB Haraś Stomatologia, klikając TUTAJ.

Poniżej fragment wywiadu, który w całości przeczytacie w najbliższym wydaniu Gazety Gryfińskiej 21 stycznia.

...

O czym traktować będą szkolenia?

W. Pabian – Oprócz młodzieży w wieku szkolnym są tam też starsze osoby niepełnosprawne. Stan uzębienia, w porównaniu z innymi problemami zdrowotnymi z jakimi się borykają, nie jest ich największym problemem. Jednak, jak u wszystkich, ma wpływ na kondycję całego organizmu. Warsztaty mają zachęcać do prawidłowego mycia, odpowiednią metodą, adresowaną również do osób z niepełnosprawnościami. Będę także opowiadać o swojej pracy, żeby w razie potrzeby nie bali się wizyt u stomatologa.

 

Ilu „słuchaczy” się pani spodziewa?

W. Pabian – Więc właśnie. Akcja ze szczoteczkami zrodziła się, gdy usłyszeliśmy, że w zajęciach weźmie udział sto dwadzieścia pięć osób. Gdyby samemu chcieć to kupić, to robi się z tego już jakiś koszt, stąd pomysł zorganizowania zbiórki.

 

Chodzi o szczoteczki manualne?

W. Pabian – Tak. Ogłoszenie zamieściliśmy na profilu facebookowym gabinetu i tak się zaczęło. Do OPSu w Nowym Czarnowie, razem ze szkoleniem i wszystkimi szczoteczkami, jadę w czwartek 23 stycznia.

K. Haraś – Najlepsze, że jak to puściliśmy w eter, ustawiliśmy w rejestracji wielki słój. Widzimy jak szybko zapełnia się szczoteczkami, a przynoszą je też osoby, które wcale nie są naszymi pacjentami. Przychodzą z garścią szczoteczek i wrzucają. Dzieje się magia.

 

Od wczoraj ile już się nazbierało?

W. Pabian – Już jest czterdzieści osiem szczoteczek.

K. Haraś – Tak, ale skontaktowali się z nami ludzie z grupy offroadowej „Małysze” i zadeklarowali, że przywiozą nam kolejne pięćdziesiąt!

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu