eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Trzech naszych dziennikarzy nominowanych do SGL Local Press!

Jutro o godzinie 12.00 zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najlepsze artykuły 2019 roku. Szansę na nagrodę ma trzech naszych dziennikarzy. Local Press to prestiżowy konkurs dla dziennikarzy mediów lokalnych z całej Polski, jedyny o takiej skali i takim znaczeniu. Kapitule jury od kilku lat przewodniczy Mariusz Szczygieł, niegdyś była w niej również wybitna dziennikarka - Teresa Torańska. Gazeta Gryfińska na przestrzeni dziesięciu lat swojego istnienia trzykrotnie była nominowana, z czego raz udało jej się posmakować zwycięstwa. Wielką niespodzianką była więc dla nas informacja, która dotarła do naszej redakcji kilkanaście dni temu. W Local Press 2019 aż trzech (!) dziennikarzy Gazety Gryfińskiej otrzymało nominację. Niewykluczone, że któryś z nich w więcej niż w jednej kategorii. Już dziś możemy więc pochwalić się nie lada wyróżnieniem, bez wątpienia historycznym dla naszego tytułu

Niestety, okoliczności sprawiają, że konkurs schodzi na boczny plan. Jutro (w środę) miała odbyć się uroczysta gala wręczenia nagród dla nominowanych oraz laureatów na Zamku Królewskim w Warszawie. Z oczywistych względów została ona odwołana, a ogłoszenie laureatów nastąpi online.

W 2018 r. nominację w kategorii foto otrzymał Zbigniew Włodarczyk, a w 2017 r. w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne Grzegorz Racinowski. Natomiast w 2010 r. Gazeta Gryfińska zwyciężyła w kategorii na najlepiej przedstawioną kampanię podczas wyborów samorządowych w całej Polsce – nagrodę wręczała nam Teresa Torańska (ówczesna przewodnicząca jury), a wydarzenie miało miejsce w Sali kolumnowej Sejmu RP.

Tym razem nominowani są: Grzegorz Racinowski, Jakub Stankiewicz i Kamil Miler. Nie wiemy jeszcze, w których kategoriach. Gdy tylko poznamy wyniki Local Press 2019 opublikujemy je na naszym portalu – egryfino.pl. Śledzić ją będzie można również na profilu facebook Stowarzyszenia Gazet Lokalnych (początek ok. godz. 12.00).Gazeta , która otrzyma największą liczbę nominacji i nagród zwycięży w kategorii Gazeta Roku.

 

SGL Local Press 2019 na najlepsze teksty, fotografie i materiały wideo, które zostały opublikowane albo wyemitowane w lokalnych mediach w 2019 roku. Konkurs SGL Local Press 2019 ma charakter otwarty, tzn. mogą w nim brać udział materiały nadesłane przez media lokalne (o zasięgu mniejszym niż województwo) bez względu na przynależność do SGL.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu