eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Trzepacz wyrzuca Piłata z boiska, czyli sesja do odsłuchania

Henryk Piłat i Zenon Trzepacz
Henryk Piłat i Zenon Trzepacz

Na stronach gryfińskiego BIP można odsłuchać nagranie wyjątkowo długiej sesji budżetowej rady miejskiej Gryfina.Nie brakuje tam kwiecistych i mocnych wypowiedzi, takich jak choćby radnego Trzepacza, który tak oceniał burmistrza Piłata:
Burmistrzowi też zaufałem, ale z perspektywy czasu zastanawiam się, czy nie popełniłem błędu. To posunęło nas do działań, które dziś niestety odczuwamy z większym skutkiem. Liczyłem, że nasza współpraca będzie się rozwijała, ale tak się nie stało. Zachęcałem pana wielokrotnie do organizacji spotkań z radnymi, żebyśmy wymieniali nawet przykre doświadczania,  coś pozytywnego by się z tego urodziło. Ubolewam, że nie ma takiej sytuacji, jak w dwóch pierwszych kadencjach, kiedy burmistrza wybierali radni, burmistrz był na bieżąco rozliczany, wówczas był partnerem dla rady.
Szkoda, że pan nie chce słuchać tych, którzy chcą naprawdę dobrze dla gminy. Nikt z nas nie jest samobójcą, nie chce źle dla naszego środowiska. Nie korzystał pan z dawanych szans, trzeba było się zastanowić czy nie wybrać innej drogi. Stoimy nad przepaścią, musimy oszczędzać, zaciskać pasa. Nie mogę się pogodzić z tym, że budżety uchwalamy na ostatni gwizdek. W spokoju i ciszy mogliśmy znaleźć wiele rozwiązań, nikomu nie robiąc krzywdy, a teraz, stojąc pod ścianą musimy podejmować decyzję. Mam nadzieję, ze następna rada i następny burmistrz będą postępować rozsądniej, z korzyścią dla mieszkańców. W piłce nożnej jest zasada, że za faul jest żółta kartka, ale można grać, ja się jednak zastanawiam czy panu nie dać drugiej żółtej kartki, a po tym się schodzi z boiska.
LINK DO NAGRANIA SESJI

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu