eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Tylko "nasza" okręgówka bez podziału. Pozostałe grupy zagrają według nowych zasad

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję w sprawie dokończenia rozgrywek sezonu 2020/21. Werdykt jest zaskakujący

 

Jak poinformowaliśmy w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej, w poprzednim tygodniu ZZPN wysłał do klubów z ligi okręgowej propozycję na szybsze i łatwiejsze dokończenie ligi. Zdaniem włodarzy miałby okazać się nim podział okręgówki na dwie grupy. 

 

W pierwszej, zwaną grupą A, miałyby zagrać zespoły z miejsc 1-8, zaś w "grupie spadkowej" ekipy 9-17 w tabeli. Jak zaznaczaliśmy, to tylko propozycja, która spotkała się ze sprzeciwem części klubów. Dlatego też ZZPN podjął decyzję o tym, by nie nanosić żadnych poprawek i zmian.

 

- ZZPN informuje, że po konsultacjach z przedstawicielami klubów klas okręgowych z grupy 2 (grają w niej m.in. Energetyk, Iskra i Ogniwo - przyp. red.) podjął decyzję, że rozgrywki zostaną dokończone w tradycyjnej formie - czytamy w dzisiejszym komunikacie.

 

Oznacza to, że nasze zespoły z tego szczebla rozegrają wszystkie mecze ligowe. Co ciekawe, grupa 2 jest jedyną, która odbędzie się w takiej formie! Jednocześnie ZZPN zadecydował bowiem, że w grupach 1, 3 i 4 dojdzie do wspomnianego podziału.

 

Przypominamy, że pierwsza kolejka po lockdownie rozpocznie się w najbliższą sobotę. Rozkład gier znajduje się w aktualnym wydaniu GG.