eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Udane operowe warsztaty [GALERIA]

Autor: Gryfiński Dom Kultury

W sobotę 5 października w Gryfińskim Domu Kultury odbyły się warsztaty dla dzieci zatytułowane „Bliżej Opery". Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez szczecińską Operę na Zamku

Zajęcia miały na celu przybliżyć młodemu pokoleniu operę szczecińską, zainteresować pracą w teatrze i zachęcić do odwiedzania instytucji.
W otoczeniu manekinów z kostiumami, elementów scenografii i barwnych plansz ze zdjęciami ze spektakli, młodzi gryfinianie zasiedli na scenie GDK, pilnie słuchali prowadzących i z uwagą oglądali prezentowany program. Dzieci dowiedziały się, czym jest opera, co można w niej obejrzeć, a także - jak wygląda praca w operze. Odbyły też wirtualny spacer po szczecińskim teatrze, usłyszały śpiew operowy i poznały rodzaje głosów.
Spotkały się także z zaproszonym gościem - artystą Opery na Zamku, który opowiedział o swojej pracy i odpowiadał na pytania najmłodszych. Na zakończenie spotkania dzieci miały szansę przymierzenia kostiumów ze spektakli, by poczuć się jak artyści na scenie.

Warsztaty były bezpłatne, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2019 rok.

(dost./kk)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu