eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Ukradli busa. Mamy ich na filmie. Czy ktoś poznaje?

Zgłosili się do nas mieszkańcy Czepina, którzy w ostatnich dniach dwukrotnie padli ofiarą złodziei. Przydomowe kamery zarejestrowały złodziei.

Najpierw w nocy z soboty na niedzielę (1 sierpnia) okradziony został warsztat samochodowy, znajdujący się na posesji.
Ukradziono profesjonalny sprzęt diagnostyczny do samochodów różnych marek (m.in. BMW, Peugeot...).

W galerii poniżej znajduje się lista wiekszości skradzionego sprzętu.

Z racji specyfiki tego sprzętu apelujemy do wszelkich warsztatów samochodowych, by zwrócili uwagę na ewentualne "okazje", z którymi ktoś mógłby się do nich zwrócić.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dwa dni później, w nocy z poniedziałku na wtorek (3 sierpnia) włamywacze zjawili się ponownie. Tym razem ich łupem padł bus marki VW T5 Caravelle (wersja long). Samochód z silnikiem diesela o pojemności 1,9 TDI, koloru białego z chrakterystycznymi czarnymi szybami. Pechowo dla właścicieli w busie znajdowały się dwa komplety oryginalnych felg do BMW - srebrne 19' oraz czarne 19'.

Przydomowe kamery około godziny 3.00 nad ranem zarejestrowały moment kradzieży busa:

 

Właściciele poszukują samochodu marki Audi (czarne kombi) - prawdopodobnie A4 albo A6. Pojazd charakteryzuje się bardzo specyficznym dźwiękiem silnika 2,5 TDI. Znakiem rozpoznawczym może też być odblask na tylnych lewych drzwiach. Być może ktoś rozpoznaje człowieka, którego widać na nagraniu, które prezentujemy?

Osoby, które mogą udzielić informacji pomocnych w namierzeniu złodziei prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gryfinie lub z naszą redakcją pod nr tel. 519 608 345.