eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W Chojnie marzą o trzeciej lidze

W Gryfinie tenis stołowy kojarzy się aktualnie z LKS-em Piast. To jednak zupełnie rekreacyjne granie. Tymczasem na południu powiatu istnieje klub z ambitnymi planami. Marzenia zawodników i trenera sięgają 3.ligi

Victoria Chojna funkcjonuje od 2012 roku. Tradycja grania w tenisa stołowego w miejscowości jest jednak znacznie dłuższa.

- Zajęcia z młodymi zawodnikami organizowałem już wcześniej, bo około 2000 roku. Osiem lat temu zaczęło to jednak przybierać poważniejszą formę – mówi prezes Tomasz Bałachowski.

Starsi kibice mogą pamiętać go jako piłkarza ręcznego Hermesa, wychowanka trenerów Wiesława Górnego i Marka Zielonki. Od występów na lokalnych parkietach minęło niemal trzydzieści lat. W tym czasie jego sportowa pasja ewoluowała w kilku kierunkach.

- Sport towarzyszy mi przez całe życie, chociaż nie zajmuję się nim zawodowo, tj. nie pracuję w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego. Uprawiałem jednak wiele dyscyplin. Poza szczypiorniakiem był to tenis ziemny, a obecnie przykładam dużą wagę do treningów biegowych i triathlonowych, w których pomaga mi Marek Sanecki. Mam na swoim koncie Maraton w Dębnie, kilka półmaratonów i niezliczoną liczbę biegów na 5-10-15 kilometrów – wylicza T. Bałachowski.

Jak jednak znalazł się w świecie tenisa stołowego?

- Jestem typowym pasjonatem. Sam zacząłem grać i wciągnąłem się na tyle, że postanowiłem pójść o krok dalej. Zrobiłem uprawnienia instruktorskie i zacząłem werbować zawodników. Naturalnym krokiem była reaktywacja Victorii Chojna – relacjonuje nasz rozmówca.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu