eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W co gra Marek Hipsz, czyli kiedy odbędą się wybory w Energetyku?

Autor: Zbigniew Włodarczyk

Minął rok 2020 a mimo to w Energetyku nie doszło do wyborów nowych władz. To ewenement w historii klubu. Ewenement, który posiada jednak prawne podstawy

Zgodnie z planowanym terminem Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Energetyka Gryfino powinno odbyć się w czerwcu 2020. Im bliżej było terminu, tym mniej informacji wypływało z klubu. Polska znajdowała się w pierwszym lockdownie, na skutek którego władze związku piłkarskiego zawiesiły do odwołania rozgrywki na wszystkich szczeblach. Premier kazał siedzieć w domach, co wszyscy skrzętnie czyniliśmy, w obawie przed nieznanym wirusem. Im robiło się jednak cieplej, tym częściej wracał temat wyborów w Energetyku. Władze klubu nie mogły dłużej milczeć. Gdy opinia publiczna zaczęła domagać się informacji, zarząd KSE wystosował komunikat.

- W dniu 10.06.2020r. w siedzibie Klubu Sportowego Energetyk przy ul. Sportowej 1 w Gryfinie, odbyło się Nadzwyczajne Posiedzenie Zarządu w sprawie zwołania w miesiącu czerwiec 2020r. Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Klubu KS Energetyk Gryfino. Mając na uwadze bezpieczeństwo oraz zalecenia służb państwowych dotyczące COVID- 19 Zarząd podjął uchwałę o zmianie terminu zwołania Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Klubu z wstępnie zaplanowanego czerwca 2020r. na wrzesień 2020r. – poinformowano na fanpejdżu na Facebooku.

Powyższe słowa nikogo nie zdziwiły. Kto śledzi sytuację Energetyka ten wie, że Marek Hipsz nie kwapi się do oddania władzy. Mimo nawoływań ludzi sportu oraz „koleżeńskich sugestii” płynących od władz miasta, nie zamierza rezygnować ze swoich rządów i przekazać stanowiska komuś bardziej kompetentnemu.

Pandemia jedynie posłużyła tu za pretekst do odwleczenia wyborów. W czerwcu 2020 roku prezes Hipsz nie spodziewał się jednak, że w kolejnych tygodniach sytuacja w klubie znacząco się pogorszy. Tak źle w Energetyku nie było już od bardzo dawna.

 

Cały artykuł znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu