eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W Lisim Polu nie brak serca

- W naszym sołectwie pojawiło się dziś wielkie, metalowe serce na nakrętki - poinformowali nas w sobotę mieszkańcy wsi

Jak usłyszeliśmy, pomysł powstania serca zrodził się jakiś czas temu. Pomysłodawczynią była Sylwia Szuszkiewicz, jak mówią członkowie lokalnej społeczności, osoba, która pomaganie ma we krwi.

- Teraz, w dobie epidemii koronawirusa, zaczął jednak dojrzewać ze zdwojona siłą. Ze względu na zamkniecie szkół i przedszkola wiele osób zostało pozbawionych możliwości oddawania nakrętek w placówkach oświatowych i instytucjach. Nakrętki zostawiano u naszego sołtysa Macieja Lisieckiego lub zakładzie fryzjerskim. Pomysł wykonania wielkiego, czerwonego serca doczekał się realizacji dzięki wsparciu wielu osób. Teraz kolej na Was! Wypełniajcie serce nakrętkami, a my przekażemy je na szczytny cel, na rehabilitację i sprzęt dla chorych dzieci. Czekamy na Was. Czas na pomaganie - start! - napisali mieszkańcy sołectwa, tłumacząc, które nakrętki można wrzucać do serca.

- Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np.: tekturowe uszczelki, trzeba je usunąć przed przed wyrzuceniem. Zobaczymy ile czasu zajmie napełniania - podsumowują.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu