eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W piątek otworzą most?

Autor: UMiG Gryfino

Gazeta Gryfińska - a za nią inni - podaje informację, iż w piątek 27 listopada planowane jest ponowne otwarcie przejścia granicznego w Mescherin

Między 28 września a 27 listopada nasi zachodni sąsiedzi zaplanowali szereg prac. Jak poinformowali, zamierzają wykorzystać te dwa miesiące do wykonania prac remontowych przy moście oraz na nim samym, polegających na wyrównaniu jezdni. To jednak tylko jedna inwestycja. Drugą jest budowa planowanej od dawna drogi rowerowej wzdłuż drogi, na szlaku rowerowym Odra-Nysa. Sprawi ona, że dojazd do Staffelde nie będzie już tak niebezpieczny, jak dotąd.

Z otwarcia mostu zadowoleni są też właściciele niemieckich sklepów. Za pośrednictwem mediów społecznościowych władze Oder - Center w Schwedt przypomniały, że Polacy mogą przyjechać na zakupy do ich miejscowości bez konieczności wykonywania testu na COVID-19.

- W kwestii możliwości przyjazdu na zakupy do Schwedt nic się nie zmieniło. Możliwość wjazdu w celach zakupowych bez jakichkolwiek obostrzeń obowiązuje do 30 listopada – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu