eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W spółdzielniach z rezerwą podchodzą do wirusa

Zapytaliśmy władze gryfińskich spółdzielni mieszkaniowych, jakie dodatkowe środki bezpieczeństwa podjęły wobec panującej epidemii koronawirusa. Okazuje się, że niewiele się zmieniło. Na polu walki z chorobą najlepiej wypada SM Dolna Odra

Klatki schodowe to świetne miejsce dla zarazków, każdego dnia uczęszczają nimi dziesiątki, jeśli nie setki osób, na które czyhają ukryte na poręczach, domofonach i klamkach cząsteczki wirusów, również tego z koroną w nazwie.

Wszystkie spółdzielnie zapewniają, że zwiększono częstotliwość mycia tych elementów. Pytanie - czym?

- Dwa razy dziennie dezynfekowane są klamki drzwi wejściowych do budynku oraz kaseta domofonowa. Codziennie myte są poręcze na klatkach schodowych – zapewnia Tadeusz Kuźniar, prezes SM Dolna Odra. – Spółdzielnia zakupiła i przekazała dozorczyniom środki dezynfekujące – dodaje.

- Poręcze i klamki przecierane są na bieżąco. Specjalne środki do tego udało nam się nabyć od chojeńskiej firmy. Jesteśmy zaopatrzeni na miesiąc – mówi z kolei Waldemar Szatanik, prezes SM Taras Północ.

W SM Regalica również zapewniają nas o częstszym myciu wspomnianych elementów, ale w tej spółdzielni osoby sprzątające prowadzą jednoosobowe firmy.

- Używają środków dezynfekujących, które muszą nabyć we własnym zakresie. Jest z tym ogromna trudność, bo wiemy, jaka jest sytuacja na rynku. Cieszymy się jednak z tego, że te firmy dalej są, bo mamy ogromny problem ze znalezieniem osób chętnych do takiego zatrudnienia. Dlatego czasami jedna pani sprząta dwa obszary i jakość usług może odbiegać od tego, czego byśmy oczekiwali – przyznaje Danuta Wawrzyniak z Regalicy. W tej spółdzielni nie mają więc pełnej wiedzy o jakości stosowanych środków dezynfekujących.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej. Pytamy w nim również zarządców o ewentualne zwolnienia z czynszów.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu