eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W urzędzie miejskim będzie winda

Burmistrz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy szybu i montażu windy w magistracie. Jak podkreślono, inwestycja ma być zrealizowana w szczególności z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, ale korzystać z niej będą mogli również inni petenci oraz urzędnicy

Aż trzy windy powstaną przy stacji kolejowej w Gryfinie w ramach pobocznej inwestycji Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. W magistracie najwyraźniej postanowili dopasować się do windowego rozwoju miasta, dlatego podjęto działania, aby ulokować jedną również w głównej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. Zgodę na taką inwestycję wydał już konserwator zabytków, a burmistrz w połowie lutego ogłosił przetarg na dokumentację projektową zadania. Termin na składanie ofert już minął (26 lutego), więc lada dzień okaże się, czy są chętni do wykonania tego zadania.

Windę wstępnie przewidziano wewnątrz budynku, tuż przy jego zachodniej ścianie. Wejście do niej byłoby możliwe z zewnątrz, z poziomu chodnika, a na piętrze można by z niej wysiąść w obecnej sali numer 34. W tym miejscu znajduje się stanowisko radcy prawnego, pełni ona również funkcję łącznika do gabinetu wiceburmistrza Tomasza Milera. Dlatego zamówienie projektowe obejmuje również przebudowę sali tej sali. Gdzie po remoncie zostanie przeniesiony radca prawny oraz czy swój gabinet będzie musiał opuścić wiceburmistrz – tego jeszcze nie wiadomo. Możliwe, że zmianie ulec musiałoby również wejście do budynku z poziomu parteru, tuż obok siedziby straży miejskiej. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w pierwszym postępowaniu dokumentacja ma być gotowa do końca listopada tego roku.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu