eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Policyjny pościg i ofiara śmiertelna. Podjuchy zablokowane

Do odwołania zamknięto główną trasę wiodącą do Szczecina przez dzielnice Żydowce-Klucz oraz Podjuchy. To efekt dramatycznych scen, do jakich doszło na ul. Dmowskiego krótko po godzinie 10.00.

- Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania pojazdu osobowego. Kierujący pojazdem, na widok oznakowanego radiowozu, zaczął uciekać. W trakcie ucieczki uderzył w dwa inne samochody osobowe. Niestety, w wyniku tego jedna osoba poniosła śmierć. Sprawcę wraz z pasażerami przebywającymi w środku zatrzymano - powiedział w rozmowie z nami sierż. szt. Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Cały czas na miejscu zdarzenia trwają czynności operacyjne służb. Z uwagi na ofiarę śmiertelną, postępowanie może potrwać dłużej, niż w przypadku zwykłej kolizji drogowej. 

- W wyniku policyjnego pościgu droga jest nieprzejezdna. W tej chwili organizujemy komunikację tak, żeby funkcjonowała do miejsca wypadku i dalej już za tym miejscem. Jak długo to potrwa, nie wiemy. Na ten moment przejazd jest zamknięty - powiedziała nam z kolei Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Szczecin.

Wszystkim podróżującym komunikacją miejską w najbliższych godzinach wybór pociągu. Zmotoryzowanym radzimy kierowanie się do Szczecina trasą przez Niemcy.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu